Uživatel: nepřihlášen
Přihlásit

Aktuální informace

1 z 42
(415)

1Vložil: Luboš Imryšek22.05.2021 - 14:35

TESTOVÁNÍ na plavecké závody PRAHA 2021 

Email je určen rozhodčím, organizátorům a plavcům USK Praha, kteří se přihlásili k testování.

Upozorňuji na změny, které přijala vláda tento pátek 21.5. a mají vliv na testování. Změny jsou vyznačeny žlutě, věnujte prosím pozornost červeně vyznačenému termínu možnosti testování a tomu, co máte na žádance zaškrtnout. V případě dotazů mi neváhejte zavolat nebo napsat.

Petra Venturová

·   testy nemusí mít  pouze:

o očkované osoby, od aplikace druhé vakcíny musí  uběhnout minimálně  14 dnů a daná osoba musí  doložit  certifikátem (stačí kopie na mail) 

o očkované osoby, od aplikace první vakcíny musí  uběhnout minimálně  21 dnů  (doložit například pozvánkou na očkování)

o osoby do 180 dnů po pozitivním výsledku onemocnění  coronavirem (doložit potvrzením o pozitivním výsledku nebo potvrzením od praktického lékaře, že jste byli pozitivně testování, nestačí porhlášení osoby, že to prodělala)

o prosíme o zaslání elektronické podoby dokumentu (scan, foto) na adresu jaroslava.passerova@gmail.com a v kopii na i na imrysek@volny.cz Dále vás žádáme aby jste s sebou  na vlastní závody přinesli i listinnou podobu dokumentu (stačí kopie). 

Dostavit se mohou kdykoli v termínem 26.5.2021 mezi 12:30 – 16:00, příp 27.5. mezi 8-10 hodinou.

NEZAPOMEŇTE SI VZÍT SEBOU VYTIŠTĚNOU A VYPLNĚNOU ŽÁDANKU !!!  Najdete ji Z D E , nebo v souborech ke stažení.


Díky moc a těšíme se na osobní setkání v pátek na bazéně


2Vložil: Luboš Imryšek19.05.2021 - 11:16
Informace k PCR testům :

Testovat se rozhodčí budou ve středu 26.05.21  a ve čtvrtek 27.05.21 

https://www.zlutelazne.cz/odberove-misto-test-na-covid-19/

Otevírací doba (svátky zavřeno):

Po, Út, St, Čt, Pá: 8.00 – 12.00     12.30 – 16.20

VSTUP PŘES PARKOVIŠTĚ


Ve ST můžete přijít po celou pracovní dobu, ale ve CT maximálně do 10,00 , aby bylo zaručeno, že výsledky budou v pátek ráno.

Do testovacího střediska ŽLUTÉ LÁZNĚ  musíte přinést vytištěnou žádanku, kterou Vám pošleme e-mailem (žádanka bude mít číslo plaveckého svazu, na jehož podkladě bude poskytovatel službu fakturovat).

Pro jistotu upozorňuji znovu, že musíme mít PCR testy, jejichž výsledek nesmí být starší 48 hodin před zahájením závodů. Výjimka z testování pouze očkovaní (více jak 14 dní po druhé dávce) a nebo ti, kdo kovid prodělali, ale maximálně 90 dní od prokázání diagnozy.

3Vložil: Luboš Imryšek11.05.2021 - 12:35
Informace pro rozhodčí přihlášené na závody  PR A H A   2 0 2 1 : 28 až 30.05.2021

Jak již jste byli informováni v prvotní informaci musíme se všichni podrobit PCR testům v testovacím centru  ŽLUTÉ LÁZNĚ. Pouze z tohoto centra budou testy fakturovány přímo  ČSPS. Týká se jak rozhodčích, tak i všech lidí, kteří budou na závodech na bazéně. 
 • testy nemusí mít  pouze:
  • očkované osoby, od aplikace druhé vakcíny musí  uběhnout minimálně  14 dnů a daná osoba musí  doložit  certifikátem, 
  • osoby do 90 dnů po pozitivním výsledku onemocnění  coronavirem.
  • prosíme o zaslání elektronické podoby dokumentu (scan, foto) na adresu jaroslava.passerova@gmail.com a v kopii na i na imrysek@volny.cz Dále vás žádáme aby jste s sebou  na vlastní závody přinesli i listinnou podobu dokumentu (stačí kopie).
 • abychom vše v potřebném čase zvládli  je potřebné aby jste do 15.5.2021 vyplnili excelovskou tabulku, která je ke stažení  ZDE  V tabulce prosím v žádném případě neměňte její formátování a upozorňuji, že končí Vaší zdravotní pojišťovnou - sloupec "I". Pokud se vám tabulka otevře v chráněném zobrazení, je nezbytné povolit úpravy, ty nechat zapsat a pak teprve soubor odeslat zpět na určené adresy.
Takže prosím nejpozději  do pátku 15.05.2021 poslat vyplněné údaje v tabulce pro testování, v průvodním emailu napsat, zda se raději testů zúčastníte ve středu 26.05,21 nebo ČT 27.05.21 - ale čtvrtek by bylo nezbytné maximálně do 9,00, aby byl zaručený výsledek do PA před závody.
Pokud se na vás vztahuje výjimka z testování pošlete prosím elektronickou podobu příslušného dokumentu rovněž do PA 15.05 a navíc vezměte kopii dokumentu na prezenci.

Díky moc,  těšíme se na osobní setkání 
                    Luboš a Petr

4Vložil: Luboš Imryšek06.05.2021 - 08:42
Stal se malý zázrak a NSA, MZ i hygiena nám závody  P R A H A   2 0 2 1  na výjimku povolili. Závody budou probíhat na základě stanovených hygienických pravidel   Z D E,  která mimo jiné určují  
 • respirátor FFP2 nebo KN95 bez výdechového ventilu,  musí mít rozhodčí nasazený po celou dobu závodů, s výjimkou VR a ST v době, kdy řídí soutěž. Respirátory nám dodá pořadatel.závodů.
 • přístup na bazén pouze s platným negativním testem PCR (nikoliv antigenním), který nesmí být starší 48 hodin
  • nemusí mít  pouze:
   • očkované osoby,od aplikace druhé vakcíny musí  uběhnout minimálně  14 dnů a daná osoba musí  doložit  certifikátem, 
   • osoby do 90 dnů po pozitivním výsledku onemocnění  koronavirem. 
 • testování pro rozhodčí bude prováděno ve středisku ŽLUTÉ LÁZNĚ v termínu, který bude zabezpečovat pořadatel závodů - USK. pouze na tomto místě bude hradit jejich provedení ČSPS (na podkladě přímé fakturace). Pokud si necháte udělat  test jinde musíte si jej uhradit sami (výjimky pouze na základě předchozí dohody a jen pokud nejste z Prahy). Termín a čas Vám budou oznámeny e-mailem.
 • jídlo v prostorách bazénu není povoleno (pití pouze v případě vysokých teplot ovzduší). Malé svačinové občerstvení a pitný režim bude zabezpečen pořadatelem, ale konzumace bude možná pouze v prostoru cukrárny, ne na bazéně a navíc pouze v době přestávek závodů, nebo rozplavání plavců.
 • k použití pouze venkovní šatny a prostory, vnitřní část bazénu pro nás nepřístupná, bazén 33m vypuštěný

rozpis soutěže :   Z D  E  

Organizace závodů :

 • sraz rozhodčích v místě prezence v PÁTEK 28.05.21 v 12.45, ostatní dny pak v 8.30 . Sraz na odpolední bloky bude upřesněn dle aktuální situace - předběžně SO -  15.30 a NE 14.30
 • závodníci musí opustit bazén po odplavání své části (pomalá a rychlá - viz rozpis), rozhodčí mohou zůstávat na bazéně. Na bazéně mohou zůstat i závodníci, kteří mají rozplavby v pomalém i rychlém bloku (cca 20%)
 • ke konzumaci donesené stravy mají rozhodčí vyhrazený prostor v cukrárně. V žádném případě nesmí nikdo jíst na bazéně !!!!!
Mám jedno velké přání a prosbu. Pojďme si tyto závody opravdu užít. Přihlaste se prosím co nejdříve, abychom nahlásili jména rozhodčích na provedení PCR testu a mohli rezervovat termíny provedení odběru materiálu. Uzávěrka nejpozději 19.05,2021 a hlavní zásada - kdo dřív přijde, ten dřív mele.
Všichni povinně sebou  dobrou náladu a chtít dělat.

díky moc

Luboš a Petr
5Vložil: Luboš Imryšek05.03.2021 - 10:13

Potvrzení o povolené akci a oprávnění účastníků se na ni a z ní přepravit

Vážení účastníci MČR a současně rámcového závodu ČP v ZP, jak bylo uvedeno v předchozích pokynech k akci – k možnosti dopravit se na ni a zpět do Vašeho bydliště je zde ke stažení potvrzení Českého svazu plaveckých sportů.
***Potvrzení o povolené akci a oprávnění účastníků se na ni a z ní přepravit.pdf***
Kopíruji zde relevantní část již dříve publikovaného textu:
JAK SE NA AKCI A Z AKCE DOSTAT, POKUD NEJSTE Z PRAHY:
Přeprava na výjimkou povolenou akci a zpět do bydliště je přípustná a předmětné krizové opatření ji povoluje. … Toto potvrzení si vytiskněte spolu se startovní listinou, kde je uvedeno Vaše jméno a ročník narození. V kombinaci s předložením osobního průkazu totožnosti bude takovéto prokázání případné kontrole Policií ČR dostatečné.
Pro Vaši informaci – teplota vody venkovního bazénu PS Podolí dnes, tj. 4. března 2021, činí 8,6 °C.

Tomáš Prokop,
ředitel MČR v zimním plavání v prsařském způsobu

6Vložil: Luboš Imryšek05.03.2021 - 10:05

Organizační pokyny pro závody  MČR prsa dne 6.3.2021

http://www.rozhodciplavani.cz/downloads/rf_mCr_zimnich_plavcu_v_prsovem_zpusobu__(05_03_2021)_(1).pdf

převzato z webu  zimního plavání :

https://zimni-plavani.info/wp-content/uploads/2021/03/Potvrzen%C3%AD-o-povolen%C3%A9-akci-a-opr%C3%A1vn%C4%9Bn%C3%AD-%C3%BA%C4%8Dastn%C3%ADk%C5%AF-se-na-ni-a-z-n%C3%AD-p%C5%99epravit.pdf

https://zimni-plavani.info/wp-content/uploads/2021/03/MCRprsa2021_startovni_listina.pdf

https://zimni-plavani.info/2021/03/mcr-v-zimnm-plavn-6-3-2021-se-kon-uzverka-prihlek-posunuta-na-stredu-3-3-2021-1800-hodin/

Ministerstvo zdravotnictví ČR prostřednictvím náměstkyně pro oc  hranu a podporu veřejného zdraví a současně hlavní hygieničky ČR, paní Jarmily Rážové, udělilo pro uspořádání sobotní akce výjimku, resp. stanovilo závazné hygienicko-protiepidemické podmínky pro její konání. Pořadatel proto informuje, že v rámci vstupní procedury do Plaveckého stadionu Podolí:

 • bude všem účastníkům akce bezkontaktně změřena teplota, při naměření více než 37,5 °C bude takové osobě umožněn vstup pouze se souhlasem lékaře pověřeného organizátorem (bude ale postupováno restriktivně)
 • všichni zúčastnění potvrdí vyplněním selfreporting formuláře nepřítomnost klinických známek infekčního onemocnění
 • všichni účastníci akce absolvují na počátku svého vstupu do areálu antigenní test na vyšetření přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2, jehož případný pozitivní výsledek ukončuje další účast na akci
 • absolvování antigenního testu nezvyšuje náklady účastníků, kteří standardní startovné uhradí až v případě negativního výsledku vyšetření
 • absolvovat test zajištěný pořadatelem nemusí osoba, která se prokáže ne více než 48 hodin starým negativním RT-PCR testem nebo antigenním testem (POKUD TEDY PŘINESETE NEGATIVNÍ TEST ZE ČTVRTKU NEBO PÁTKU, ZRYCHLÍTE TÍM PRŮBĚH SVÉHO VSTUPU NA AKCI); současně se tato povinnost nevztahuje na osoby, které prokazatelně prodělaly onemocnění COVID-19, nemají klinické známky onemocnění COVID-19, absolvovaly podle platných mimořádných opatření MZ ČR izolaci ve stanoveném rozsahu z důvodu pozitivního výsledku RT-PCR testu a od prvního pozitivního výsledku RT-PCR testu neuplynulo více než 90 dní (výše uvedené je nutné doložit v písemné podobě)
 • od vstupu do areálu PS Podolí jsou všichni účastníci povinni po celou dobu své přítomnosti nosit prostředky k ochraně dýchacích cest (respirátory minimálně třídy FFP2 nebo KN95), vyjma samotné plavecké části akce
 • diváci (včetně rodinných příslušníků) ani zástupci médií nemají do areálu PS Podolí přístup
 • protože Ministerstvo zdravotnictví v aktuální epidemické situaci navazující na krizové vládní opatření č. 216 ze dne 26. února 2021 vydalo výjimku pro uspřádání akce až vpředvečer uveřejnění tohoto článku, posouvá pořadatel pro možnost přihlášení na akci uzávěrku na nejzazší možnou mez – na středu 3. března 2021 v 18:00 hodin
 • během večera 3. března 2021 bude uveřejněna startovní listina akce s předpokládanými časy startů (finální verze bude sestavena až po skončení prezence v den soutěže)
 • antigenní testování ve vestibulu PS Podolí započne v 9:00 hodin a přednostně budou odbavováni plavci na tratích v pořadí dle startovní listiny
 • antigenní testování skončí ve 12:00 hodin – účastníci tedy musí dorazit s časovou rezervou tak, aby i startující ve druhém bloku (volný způsob) včas potřebnou proceduru absolvovali.

JAK SE NA AKCI A Z AKCE DOSTAT, POKUD NEJSTE Z PRAHY:
Přeprava na výjimkou povolenou akci a zpět do bydliště je přípustná a předmětné krizové opatření ji povoluje. Na této webové stránce bude ke stažení potvrzení Českého svazu plaveckých sportů o tom, že uspořádání akce byla udělena výjimka – toto potvrzení si vytiskněte spolu se startovní listinou, kde bude uvedeno Vaše jméno a ročník narození. V kombinaci s předložením osobního průkazu totožnosti bude takovéto prokázání případné kontrole Policií ČR dostatečné.

Teplota vody venkovního bazénu PS Podolí byla 2. března 2021 8,3 °C. V takové vodě by mohl kdokoliv z plavců registrovaných v ČSPS plavat jakoukoliv trať, a to včetně účasti na MČR v prsařském způsobu. Hlaste se tedy primárně na tratě v rámci MČR, protože přehlásit se na volný způsob, buď pokud nedisponujete pro případnou teplotu 8° C a nižší potřebným výkonnostním stupněm, nebo z vlastního rozhodnutí, můžete i dodatečně po uzávěrce.

Je mi velkým potěšením oznámit, že v této pohnuté době přejal nad akcí záštitu přímo primátor hlavního města Prahy pan Zdeněk Hřib, viz přiložená záštita.

Závěrem mi dovolte pozastavit se nad výkřiky typu „kvalita soutěže nebude dostatečná, nepřijedou různí adepti na medaile, půjde o pražský přebor…“. Kdo chce vyslyšet odrazování od účasti a nebo přímo zákazy pár osob, které podle mě nepřejí našemu sportu vše dobré, nikoho přesvědčovat nebudu. Ale udělá mi jako osobě, která uspořádání akce věnovala už doteď velikánské úsilí a značný osobní čas, radost každý z Vás, kdo si přijede zaplavat. Už teď je jisté, že nepůjde o „pražský přebor“ – dorazí plavci z Plzně, Pardubic, Hradce Králové, Mladé Boleslavi, Náchoda, České Třebové, Holoubkova, dorazí i několik členů PKO z krásné jižní Moravy, …v přihláškách vidím dokonce i dva adepty na zlaté medaile z Fidesu Brno. Protože vím, že cestu na akci plánovali i další plavci právě třeba z Fidesu, chci věřit, že chuť zúčastnit se povolené akce, která bude pravděpodobně jedinou vrcholnou akcí našeho sportu v této sezóně, spojí všechny otužilce bez rozdílu oddílové příslušnosti, …a věřte mi nebo ne, budu upřímně rád, když budu moci pogratulovat na stupních vítězů i plavcům třeba zrovna z Fidesu Brno.

Těšíme se na Vás!

Další informace a aktualizace budou zveřejněny zde na stránkách zimního plavání.

Za pořadatelský tým

Tomáš Prokop,
ředitel MČR v zimním plavání v prsařském způsobu

7Vložil: Luboš Imryšek02.03.2021 - 21:19

Tak malé zázraky se dějí !!!!!
Závody Mistrovství ČR v zimním plavání - prsa dostaly výjimku a budou se tuto sobotu  6.3.2021 konat !!!

Sraz pro rozhodčí bude 6.3.2021 v 9,00 v Podolí - na venkovním bazéně.

Každý z účastníků (tedy i rozhodčí) musí před vstupem do vyhražených prostor u bazénu projít antigenním testem na COVID. Prostředí bude tedy naprosto bezpečné. Sraz na 9,00 dán hlavně pro to, aby bylo možné projít testovacím procesem. Pokud by bylo plno, pak je nutné se odvolat na to, že jste rozhodčí a jít přednostně na test. Pokud by byly problémy volejte mne (603735897), nebo Tomáše Prokopa. 

Je to sice na poslední chvíli, ale doufám, že se nám všem společně podaří tuto akci zabezpečit. Potřebujeme nezbytně cca 20 rozhodčích.
Přihlášky přes web, nebo SMS na 603735897 a velmi prosím co nejdříve

Na setkání se těší
Luboš a Petr

Rozpis soutěže - z webu zimního plavání (pro info) :  http://www.rozhodciplavani.cz/downloads/20210306_-_prahapodoli_-_v2_-_0218.pdf8Vložil: Luboš Imryšek01.03.2021 - 18:00

Mistrovství ČR v zimním plavání - prsa

Berte zatím jen jako informaci, čeká se na potvrzení výjimky Ministerstvem zdravotnictví.

Pokud bude výjimka potvrzena, limit počtu rozhodčích a ostatní podmínky vám samozřejmě oznámíme.

Všichni projdou před vstupem na bazén antigenním testem.

Rýsuje se nám první závod letošního roku, většina z nás už ví oč jde a tak se není důvod zbytečně rozepisovat. Zatím je ale vše v jednání a zda se bude závod konat rozhodne udělení, či neudělení výjimky ministerstvem zdravotnictví (mělo by být známo během příštího týdne). Pokud se vše podaří, informujeme vás o nutných organizačních opatřeních. Z téhož soudku se bude odvíjet i limit počtu rozhodčích.

Držte tedy palce, ať se podaří, a ať se prolomí ledy a plavání se zase probere k životu.

Dobrou náladu a hlavně pevné zdraví v této divné době

Petr a Luboš

Dne 01.03.2021 jsem telefonicky kontaktoval Tomáše Prokopa. Výjimku podepsanou nemáme a zatím není jasné, zda bude povolena, nebo zamítnuta. Máme čekat, a dle přání Tomáše vše připravovat, jako by byla podepsána. Mně osobně se tomu moc věřit nechce (že by výjimku někdo podepsal) - vzhledem k vývoji současné situace.

Luboš

9Vložil: Petr Dvořák16.01.2021 - 23:26
Ahoj všem,

předně Vám chceme přát v novém roce zdraví a pevné nervy, oboje budeme potřebovat.

Možná se zdá, že jsme poněkud usnuli, jelikož tu není žádný závod, zdání klame. Ač jsou již známé ( teoreticky) některé termíny, vyčkáváme jak se situace vyvine a co nám bude umožněno. Tedy jakmile budeme něco vědět s určitostí, dáme vědět. Zatím víme jen, že se nějakou dobu nic dít nebude.

Přejeme všem brzké setkání ve vodním světě a těšíme se, snad se dočkáme v rozumné době.

Krásný den a hodně sil

Petr a Luboš

10Vložil: Luboš Imryšek25.12.2020 - 10:03

Informace k programu a nástin časového pořadu 74. Memoriálu Alfreda Nikodéma


Sraz rozhodčích  je zítra -  ŽOFÍN do 10,00 -  je nezbytné podrobit se testu na COVID. Přijdete na odběrové místo na Slovanském ostrově, oznámíte, že jste rozhodčí (nemáte přidělené číslo). podrobíte se testu a vyčkáte na oznámení jeho výsledku. 
V případě negativního výsledku vám bude předán rozlišovací pásek.

 • Předpoklad startu měřených disciplín je v 11,00, proto se setkáme v 10,45 v prostoru nad molem. Měříme jen 750 m trať. Jako vždy vytvoříme dvojice a "odchytáme" čísla i čas závodníků v cíli. Kolik bude vln startů uvidíme na místě, ale počítám, že nejméně 4, interval startu asi 3 minuty (jak se zadaří prezence. Na stopkách budeme mít čas startu 1  vlny, ostatní časy vypočítáváme  pomocí odečtení odstupu startů jednotlivých vln při zpracování výsledků. To znamená, že na stopkách nebudete provádět vynulování při startu jednotlivých rozplaveb, ale budete mít "román na pokračování".
V cíli je nejpodstatnější cílové pořadí, jak plavci doplavou. To znamená, že je třeba ohlídat v případě, že do cíle doplavává několik plavců ve skupince, kdo dřív proplave mezi cílovými bójkami a toto pořadí je důležitější než ideálně  přesný čas. Současné doplavání dvou plavců by se nám nemělo stát.
U neměřených tratí není přítomnost časoměřičů na mole potřebná.
Stopky budu mít.
V případě jakýchkoliv problémů volejte na mé číslo (603735897)

Vezměte si hlavně teplé oblečení a dobrou náladu

Na osobní setkání se těší

Luboš.
   

www.rozhodciplavani.cz - Rozhodčí plavání Mapa webu | Kontakt | ČSPS | ČSTV | FINA Copyright © 2007 - 2018, info