Uživatel: nepřihlášen
Přihlásit

Poděkování...

Informace o stránkách:

Nacházíte se na oficiálních stránkách: rozhodčí plavání - oblast Praha.

Vše začalo na jaře roku 2007. V pozdních večerních hodinách byla vymyšlena celá koncepce a napsány první řádky kódu. Jako programovací jazyky byly zvoleny: HTML, PHP, MySQL a Javascript. Dočasná (vývojová) verze vznikala na subdoméně webu zdarma, kde vydržela do zakoupení vlastní domény rozhodciplavani.cz (červen 2007, díky Honzo). Nejvíce práce se udělalo o letních prázdninách, kdy většina z nás měla více volného času.
První (testovací) verze byla zveřejněna v září a jak se ukázalo obsahovala mnoho nedodělků, chyb i překlepů. Postupem času se testování protáhlo (jako obvykle) a nyní už je rok 2008. Pevně doufám, že to stihneme do konce února :-). Tento termín považuji za konečný.
Vývoj celých stránek trval 8 měsíců. Spoluautoři věnovali svůj volný (výpočetní) čas, hodiny strávené nad papíry, čtení odborných knih, psaní zdrojového kódu, atd... Musím říci, že nás naše práce bavila a hlavně duševně obohatila, a to bez nároku na honorář.

Na začátku dubna roku 2011 Honza zaplatil hosting. Od té doby má stránka dostupnost přes 99,778%.
V září bylo rozhodnuto, že stránky se předělají. Umožní se vstup/editace všem rozhodčím a předělá se vzhled a funkčnost stránek. Programování stránek se protáhlo, neboť všichni jsme již prací povinní a volného času není nazbyt. Výpočetní technika také hodně poposkočila, takže bylo nutné nastudovat jiné operační systémy (W7, MacOS X), programy a hlavně další manuály.

Je již červen 2012 a programují se vnitřnosti stránek (přidávání, editace, atd.). Konečně jsem dostudoval Javascript a s chutí do toho!
Právě začal listopad a vše finišuje do poslední fáze. Schází dodělat přihlášení na závody a upload souborů. Očekávám nasazení okolo vánoc a jeden perný den s migrací/transformací databáze.

A je to tady! 7.12.2012 v 16:40 byly stránky "dodělány". Zbývá upravit pár obrázků a optimalizovat stránky. Během prosince (ke konci roku) dojde k migraci dat.

Dne 30.12.2012 v 16:00 databáze zmigrována, vyčištěna a nahrány nové webové stránky.
Po 15 měsících vývoje jsou zde nové, přepracované webové stránky. Rychleji to opravdu nešlo, neboť času není nikdy dost. Děkuji. R.Z.

Rok 2018 (20.10.2018): Proběhla očista kódu, upgrade všech knihoven na nejnovější verze, plná kompatibilita s PHP 7.1.x.

Rok 2023 (20.12.2023): Proběhla úprava kódu, upgrade všech knihoven na nejnovější verze, plná kompatibilita s PHP 8.2.12, podpora https, odstraněna Google statistika.


Poděkování:

Na závěr musíme poděkovat všem, kdo nám pomáhali, nás popoháněli a měli s námi trpělivost. Nesčetné připomínky, upomínky, nápady: Luboš Imryšek, Petr Dvořák a celý plavecký oddíl Bohemians Praha. Vše co se týkalo domény a hostingu: Jan Srb.

Zde uvádíme důležité nástroje, programy a jiné vymoženosti bez kterých by tyto stránky nevznikly:

Hewlett Packard Microsoft Windows Linux Mandriva 2007 XAMPP PSPad Firefox 2
Bez ověřeného železa se člověk prostě neobejde. Dominantní operační systém Windows XP až 8 a IE 8 - 10. Linux dává našim stránkám život. (hostinguje je) Testování pod Mandriva '07 - 2011, Konqueror, Apache, MySQL, nyní... XAMPP - kamarádi Apache pod Windows Stránky byly kompletně napsány v editoru PSPad. Firefox - kdo nevidí, ten neuvěří, že existuje něco jiného než IE.
Opera Chrome Dell Apple MacOS X Linux Mint Notebook
Norský prohlížeč, který nemá na mobilních zařízeních konkurenci. Opera Mobile 12.x Google a jeho produkt. Superrychlý Javascript, uhlazený, populární prohlížeč. Neskutečný servis, výborné pracovní notebooky. Díky, Aleši. Inovátor Mac OS X a jeho hračičky iPad, iPhone Unity = hřebíček do rakve, že by jiná cesta Mintu? Toto je notebook Dell s OS Mint 11, který za všechno může.

Použitá literatura:

Tvorba WWW stránek pro úplné začátečníky, P. Broža, Computer Press, 2002
Programování WWW stránek pro úplné začátečníky, P. Broža, Computer Press, 2000
Ovládněte kaskádové styly!, E. Meyer, Zoner Press, 2004
Pokračujeme s kaskádovými styly PROFESIONÁLNĚ, E. Meyer, Zoner Press, 2005
Databázové systémy, J.Pokorný, I. Halaška, ČVUT-FEL, 1999
Php5, MySQL, Apache - Vytváříme webové aplikace, E. Naramore, J. Gerner, Y.L. Scouarnec, J. Stolz, M.K. Glass, Computer Press, 2006
JavaScript - Kompletní průvodce, D. Flanagan, Computer Press, 2002
JavaScript - profesionálně, S. Holzner, Computer Press, 2003
Jak psát web, návod na html stránky - www.jakpsatweb.cz
Google - www.google.cz (všechno se dá vydolovat)

www.rozhodciplavani.cz - Rozhodčí plavání Mapa webu | Kontakt | ČSPS | ČSTV | FINA Copyright © 2007 - 2018, info